powered by Agones.gr - opap

Σάββατο 14 Μαρτίου 2015

ΝΙΚΗΣΕ Ο ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΤΗΝ ΑΕΚ 30 - 17

Την ήττα με 30-17 γνώρισε η ΑΕΚ στο Άργος απέναντι στον πρωτοπόρο Διομήδη για την 21η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 χάντμπολ, σε ένα ουσιαστικά αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι.

Η ΑΕΚ δεν κατάφερε να πάρει το κάτι παραπάνω απέναντι στον πολύ καλά διαβασμένο Διομήδη και ηττήθηκεμε διαφορά 13 τερμάτων.

Οι γηπεδούχοι έκαναν δυναμικό ξεκίνημα στο παιχνίδι αποκτώντας γρήγορα το προβάδισμα. Από την άλλη η ΑΕΚ δεν μπόρεσε να βρει δίχτυα με την ίδια ευκολία πηγαίνοντας στο ημίχρονο με το εις βάρος της σκορ να βρίσκεται στο +5.

Στην έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Διομήδης ξεκίνησε με ένα σερί 3 τερμάτων, με την Ένωση να μην μπορεί να βάλει φρένο στο επιθετικό κρεσέντο των γηπεδούχων.

Στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης ωστόσο οι «κιτρινόμαυροι» ανέβασαν ρυθμό πέτυχαν 4 γκολ διαμορφώντας το τελικό 30-17.