powered by Agones.gr - opap

Τετάρτη 21 Οκτωβρίου 2009

Μεγάλη Νίκη πέτυχε ο Θρύλος με Standard (2-1) στο Γ. Καραισκάκης .

Μία εξαιρετική σημαντική νίκη κόντρα στην Σταντάρ Λιέγης σημείωσε ο Ολυμπιακός, ο οποίος επικράτησε των Βέλγων με 2-1, με τον Στολτίδη να πετύχει το νικητήριο γκολ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων. Οι φιλοξενούμενοι είχαν προηγηθεί με τον Ντε Καμάργκο στο 37’, ωστόσο οι «ερυθρόλευκοι» ισοφάρισαν στο 43’ με ωραία κεφαλιά του Μήτρογλου.
Οι Πειραιώτες έπιασαν φοβερή απόδοση στο δεύτερο ημίχρονο, στο τελευταία τέταρτο έπαιξαν την Σταντάρ στο μισό γήπεδο, ενώ από το 87’ μέχρι το γκολ του «Ιέρο» έχασαν τέσσερις μεγάλες ευκαιρίες. Έτσι λοιπόν ο Στολτίδης έδειξε με πράξεις πως είναι και πάλι εδώ και ότι μπορεί να… σπρώξει τον Ολυμπιακό στην πρόκριση. Με την ισοπαλία αυτή και σε συνδυασμό με το 1-1 της Άλκμααρ κόντρα στην Άρσεναλ, ο Ολυμπιακός έμεινε μόνος του στη δεύτερη θέση του ομίλου με έξι βαθμούς.