powered by Agones.gr - opap

Κυριακή 28 Φεβρουαρίου 2016

Η Μαύρη Θύελλα ισοπέδωσε τον Παναργειακό με σκορ 0-4

Απίστευτο θρίαμβο πέτυχε η Καλαμάτα μέσα στο Άργος απέναντι στον  Παναργειακό και πρωτοπόρο της βαθμολογίας. Η Μαύρη Θύελλα νίκησε  με 0-4 την ομάδα του Άργους.

Εκτός από το σπουδαίο θρίαμβο ακόμα πιο σημαντικοί είναι οι 3 βαθμοί στη μάχη της σωτηρίας  στο πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής .

Οι παίκτες του Κώστα Καλογιαννίδη ήταν καλοί σε όλη την αναμέτρηση και με ένα απίστευτο δεκάλεπτο από το 60  λεπτό και μετά, αιφνιδίασαν τους γηπεδούχους , και πέτυχαν 3 γκολ. Αρχικά το σκορ άνοιξε στο 62 λεπτό ο Καλαντζής για να ακολουθήσει ένα σόου από το νεαποκτηθέντα Ραχίμ  μ΄ ένα χατ τρικ στο 68, στο 70 και στο 84 λεπτό.

Το ζήτημα πλέον είναι η Καλαμάτα να συνεχίσει και στα υπόλοιπα 9 ματς με το ίδιο πρόσωπο βάζοντας παράλληλα τα θεμέλια για τη νέα σεζόν.

Η Καλαμάτα αγωνίστηκε με τους: Σταυράκης, Γαλανόπουλος, Λίολιος, Κασμερίδης, Τσόπελας, Κολημήτρας, Μπεγκλεντζής, Οττα, Γκίνο, Τορεζάνι, Ραχίμ.